11. 4. 2024
reliant logo male
april 2024 2Zaměstnanci společnosti Maersk inovovali systém dodávek čerstvé vody z lodí Maersk do přístavů.

Průkopnický projekt optimalizuje stávající systém výroby sladké vody na palubách kontejnerových lodí, aby ji mohl dále skladovat a dodávat v cisternových kontejnerech do přístavů a regionů, které se potýkají s nedostatkem sladké vody.

Nedostatek sladké vody je stále větším problémem, kterému čelí regiony po celém světě. Čtyři miliardy lidí, tedy téměř dvě třetiny světové populace, pociťují alespoň jeden měsíc v roce vážný nedostatek vody a již v roce 2025 by polovina světové populace mohla žít v oblastech, které se potýkají s nedostatkem vody. Na základě těchto poznatků se tým tří zaměstnanců společnosti A.P. Moller – Maersk (Maersk), kteří jsou bývalými námořníky, rozhodl pro inovativní projekt, který by mohl skladovat a dodávat čerstvou vodu z lodí do přístavů.

Zobrazit celý článok.

Hľadaj obsah na stránke Logistický monitor

Štatistika

  • Počet návštev článkov 9532187

CHCETE PRISPIEŤ DO LOGISTICKÉHO MONITORU ?

Ak chcete pridať svoj príspevok do rubriky Média monitor spracujte anotáciu podľa vzorovej štruktúry a zašlite ju na adresu logistika@va1.sk 

Ak chcete pridať autorský príspevok zašlite text vo formáte PDF alebo DOC na e-mail: logistika@va1.sk
K príspevku zašlite názov príspevku aj v anglickom jazyku, stručnú anotáciu, kľúčové slová (dôležité pre vyhľadávanie) a fotografiu autora alebo ilustráciu.

Zobraziť vzorovú štruktúru príspevku.

CROWDFUNDING

CROWDFUNDING - je financovanie z mikrozdrojov. Logistický monitor zhromažďuje pre Vás informácie už 20 rokov BEZPLATNE. Pomôžte tomuto projektu dobrovoľnou čiastkou, ktorú pošlete na účet: Tatrabanka a.s. Žilina 2629410129/1100, IBAN: SK5O 1100 0000 0026 2941 0129. Ďakujeme.