7. 3. 2024
transport logo nove
marec 2024 1Urýchli sa dostavba úseku D1 Turany – Hubová?

Výnimka z vodnej EIA na úseku diaľnice D1 Turany – Hubová s tunelom Korbeľka sa opäť približuje k jeho dostavbe. Na sociálnej sieti o tom informoval minister dopravy Jozef Ráž (Smer-SD).

„Chcel by som rozptýliť obavy miestnych obyvateľov o možnej strate podzemných vôd a vplyvu na ich zásoby pitnej vody. Technológie, ktoré dnes vieme naprojektovať a použiť pri výstavbe, zabránia strate vody z masívu, cez ktorý budú prechádzať tunelové systémy,“ povedal. Pri tunelovom variante podľa neho pomôže aj vládou schválený zákon o strategických investíciách, ktorý na aprílovej schôdzi predložia do parlamentu. „Dokážeme zabezpečiť urýchlenie prípravných procesov a začať výstavbu v čo najkratšom možnom termíne,“ doplnil.

Zobraziť celý článok.

Hľadaj obsah na stránke Logistický monitor

Štatistika

  • Počet návštev článkov 9507866

CHCETE PRISPIEŤ DO LOGISTICKÉHO MONITORU ?

Ak chcete pridať svoj príspevok do rubriky Média monitor spracujte anotáciu podľa vzorovej štruktúry a zašlite ju na adresu logistika@va1.sk 

Ak chcete pridať autorský príspevok zašlite text vo formáte PDF alebo DOC na e-mail: logistika@va1.sk
K príspevku zašlite názov príspevku aj v anglickom jazyku, stručnú anotáciu, kľúčové slová (dôležité pre vyhľadávanie) a fotografiu autora alebo ilustráciu.

Zobraziť vzorovú štruktúru príspevku.

CROWDFUNDING

CROWDFUNDING - je financovanie z mikrozdrojov. Logistický monitor zhromažďuje pre Vás informácie už 20 rokov BEZPLATNE. Pomôžte tomuto projektu dobrovoľnou čiastkou, ktorú pošlete na účet: Tatrabanka a.s. Žilina 2629410129/1100, IBAN: SK5O 1100 0000 0026 2941 0129. Ďakujeme.